Вперше військові рятувальники стрибнули з парашутом на Говерлу (фото) | Версії | новини та розслідування

Вперше військові рятувальники стрибнули з парашутом на Говерлу 11 Об этом сообщает vidgolos.in.ua со ссылкой на СМИ.


Стрибки здійснювали у максимально складних умовах: за сильного вітру — 12–14 метрів за секунду, купчастих хмар, із висоти 3500 метрів на майданчик приземлення на рівні, трохи вищому за 2 кілометри і з нижньою кромкою хмарності — 2300 метрів.


Вперше військові рятувальники стрибнули з парашутом на Говерлу 7


Що це означає? Фактично на цій висоті (2,3 км) парашутисти-рятувальники виринали з-за хмар, роздивлялися, де вони є й куди несе їх вітер. І найголовніше — мали трохи більше ніж 200 метрів (адже висота Говерли — 2061 метрів) або лічені секунди на ухвалення оптимального рішення: як і де їм краще приземлитися на вершині Українських Карпат.


Вперше військові рятувальники стрибнули з парашутом на Говерлу 5


Причому на горі їх ніхто не зустрічав. Тобто, як кажуть парашутисти, майданчик приземлення був непідготовлений. Усе відбувалося так, немов рятувальники здійснюють справжню операцію із порятунку і стрибають туди, звідки надійшов тривожний сигнал. Що називається, наосліп.


Вперше військові рятувальники стрибнули з парашутом на Говерлу 13


Після стрибка парашутистів над горою завис і гелікоптер. Кількахвилинне приземлення на вершині, умовна евакуація потерпілого, і знову — в небо, описує стрибок в рамках відпрацювання рятувальної операції АрміяInform


“До цього збору з авіаційними рятувальниками залучили і колег з Повітряних Сил, військово-морської авіації, Сил спеціальних операцій та Десантно-штурмових військ. Так ми максимально відпрацьовуємо питання роботи рятувальних підрозділів у гірській місцевості”, — зазначив тимчасовий виконувач обов’язків начальника пошуково-рятувальної служби армійської авіації командування Сухопутних військ ЗСУ підполковник Дмитро Обуховський.


Вперше військові рятувальники стрибнули з парашутом на Говерлу 15


“Складність будь-якого стрибка на вершину гори полягає в тому, що там вітер як горизонтальний, так і вертикальний. Різні потоки повітря змішуються, й важко спрогнозувати, чи він тебе піднесе, чи накриє. Мій парашут на останніх десяти метрах практично склало. І останні 6 метрів я фактично падав, — поділився враженнями про стрибок на Говерлу начальник пошуково-рятувальної і парашутно-десантної служби бригади тактичної авіації майор Сергій Голуб. — Такі стрибки, за такого вітру й умов приземлення, ми називаємо «на межі можливого». Радий, що вдалося це зробити!”


Вперше військові рятувальники стрибнули з парашутом на Говерлу 1


Вперше військові рятувальники стрибнули з парашутом на Говерлу 3


Вперше військові рятувальники стрибнули з парашутом на Говерлу 9Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!


Джерело статті: “https://versii.if.ua/novunu/vpershe-viyskovi-ryatuvalniki-stribnuli-z-parashutom-na-goverlu-foto/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя